Poslední den pro odběr / odeslání zboží a fakturaci v roce 2020 je úterý 22.12. V následující pracovní dny do konce roku vám je k dispozici jak technická podpora, tak obchodníci pro tvorbu nabídek, sklad bude ale od 23.12. do 3.1.uzavřen. Od pondělí 4.1. 2021 jedeme zase v plné palbě. Díky a hezké svátky.

+420 244 466 792 Po-Pá: 8:30 - 16:00

Hydronické vyvažování a diagnostika rozvodů

S hydronickým vyvažováním rozvodů vytápění i chlazení máme více než 20ti leté zkušenosti. Vyvažujeme prakticky všechny typy rozvodů vytápění, chlazení, CZT i cirkulačních rozvodů teplé vody. Vlastnímu hydronickému vyvážení rozvodu obvykle předchází jeho diagnostika, odhalení nepřesností popř. chyb montáže, detekce zanesených filtrů, obráceně namontovaných zpětných klapek atp.

 

Proč vyvažovat rozvody vytápění a chlazení?

 

Technické důvody


 

Platná legislativa

Vyhláška č. 193/2007 Sb., § 7, odst. 6: “U rozvodu tepelné energie a vnitřního rozvodu vytápění a teplé vody se seřizují průtoky tak, aby odpovídaly projektovaným jmenovitým průtokům s maximální odchylkou ±15 %. Seřízení průtoků se prokazuje měřením v jednotlivých větvích otopné soustavy. Měření se provádí při uvádění do provozu, po odstranění závažných provozních závad, při nedostatečném zásobování nebo přetápění u některého odběratele či spotřebitele a při změnách zařízení, které ovlivňují tlakové poměry v síti, zejména při připojení nových a odstavení stávajících odběratelů či spotřebitelů. Protokol o měření a nastavení průtoků zůstává trvale uložen u provozovatele rozvodu či vnitřního rozvodu.”

 

Soustavy s jakými vyvažovacími ventily umíme seřídit?

Základní podmínkou samozřejmě je, že je rozvod vybaven vyvažovacími ventily s odběry tlaků tedy s tzn. měřícími vsuvkami. K drtivé většině takových vyvažovacích ventilů se s naším měřícím a vyvažovacím přístrojem nejen umíne připojit, ale máme v něm i uložené charakteristiky těchto ventilů pro výpočet / přepočet průtoku. jedná se zejména o následující vyvažovací ventily:


 

Zjistit více o službě

Další služby

Zákaznický servis

+420 244 466 792 Po-Pá: 8:30 - 16:00
hydronic@hydronic.cz odpovídáme do 1 pracovního dne

Napište nám

Vytvořit zprávu

Vaši zprávu předáme k řešení ihned po přijetí. Reagujeme do 1 pracovního dne.

Vždy partnerem, nikdy konkurentem Nesoutěžíme proti svým zákazníkům

Technická podpora a poradenství Služby podpořené 20 lety praxe

Servis vlastních i cizích zařízení Po celou životnost produktu